Blog
obok literatury
floryda
floryda Nie wycieram swej gęby Polską
7 obserwujących 111 notek 50344 odsłony
floryda, 19 kwietnia 2017 r.

Fronty i afronty (2 )

54 2 0 A A A

 x     x        x

Demokracja parlamentarna  powoduje wzrost pozamerytorycznej biurokracji (gabinety polityczne,  rzecznicy prasowi,     " spece "    od marketingu politycznego ),  podejmującej  coraz gorsze decyzje. Często wręcz szkodliwe. A nawet  nieodwracalnie niszczące.

X     X    X

Za Gierka był "socjalizm z ludzką twarzą". Ciągle schodzimy w dół .W Trzecio-Czwartej jest  już  "socjalizm z ludzką pupą "| .   Wypiętą  na Lud ,zazwyczaj  uważany za Suwerena .  

x      x        x      

Jakby w odpowiedzi na   transparenty zawierające  różne   pogróżki  pod adresem Nadprezesa ,w Niezidentyfikowanych  Kołach rozpowszechnia   się "  informację " , że w/w  leczy się u psychiatry. I podaje nawet  różne  nazwiska  tego lekarza. Plotka czy działanie  prewencyjne?

x  x   x

10 kwietnia 2017 roku. "Dobra zmiana w akcji ". Droga  do bramy głównej cmentarza  bródnowskiego w Warszawie; 25 -cio minutowy korek. Pani Premier składa wieńce. Znajoma śpiesząca  się na  pogrzeb  kogoś bliskiego, śpiewa w samochodzie; " Przed BOREM, przed BOR-em  Marysia  stojała " W normalnych krajach za takie numery jak wstrzymanie ruchu na uczęszczanej  trasie  wielkomiejskiej trzeba solidnie płacić. Tu dopłacają podatnicy Pomyśleć ,że w Norwegii, kraju  też demokratycznym król jeździ metrem  . I to bez  obstawy. Ale od dawna wiadomo, że Polska normalnym krajem nie  jest. .

Skomentuj Obserwuj notkę Napisz notkę Zgłoś nadużycie
NEWSY - TOP 5

O mnie

Pisarz uprawiający prawie wszystkie dyscypliny literatury, od poezji do przekładów z paru języków. Z wykształcenia -filozof i socjolog.Od marca1961 do 30grudnia 2006 członek Warszawskiego Oddziału Związku Literatów Polskich. Biogram ( pod nazwiskiem,które na blogu widnieje przy publikacji materiałów literackich, nie pod nickiem "Floryda " ) - w "Wikipedii " oraz we wszystkich wydaniach słownika L.M. Bartelskiego i w słowniku iblowskim ,a także w angielsko-amerykańskim " Who is who in poetry " .(Profilowe zdjęcie zrobiono na działce 23 maja 2017 r. ,5 dni po jubileuszu 80- lecia . )

Ostatnie notki

Obserwowane blogi

Najpopularniejsze notki

Ostatnie komentarze

  • Byłoby zabawniej, gdyvby nie dłużyzny. A tak na poważnie; czy jest sens zajmować się...
  • Sensowny,świetny artykuł. Argumentacja oparta o realia a nie "widzimisię " przeróżnych...
  • Great !!!!

Tagi

Tematy w dziale Polityka